Спортски резултати протеклог викенда

Одговор на “Отворено писмо” које је упутио КУД Крушчић
16. новембра 2018.
3. децембра 2018.

Рукометаши Црвенке су начинили право изненађење, јер су у сусрету 8. кола првенства у Супер Б лиги победили Лавове из Бачке Паланке са 24:21, полувреме 11:10. Ова победа „веверица“ је изненађење због чињенице да су, као последњепласирани играли против водеће екипе у лиги, да су наступили без повређених капитена Ивића и Рачића, а у тиму није било ни Стоканића. Но, сви ови хендикепи нису спутали играче Црвенке да сјајном игром у одбрани омогуће лаке голове, пре свих брзоногом Швељи. Најефикаснији играч у екипи Црвенке био је Швељо који је постигао 8, а ефикасан је био и Егић са 7 голова. Црвенка је једанаеста на табели са 5 бодова, а у наредном колу иде у госте Врбасу.

У дербију јесени у Првој лиги Србије група север Сивац 69 је у Црвенки декласирао Јабуку, победивши је са 26:19, полувреме 13:11, а овим тријумфом Сивчани су практично обезбедили титулу јесењег првака и начинили велики корак ка крајњем циљу – пласману у Супер лигу. У првом полувремену изабраници Бранка Жежеља су играли помало у грчу, свесни значаја сусрета, али расположени Калић и Копања, уз стандардно доброг голмана Богојевића су екипу Сивца на одмор одвели са два гола предности. У другом полувремену, сјајна игра у одбрани крунисана је са неколико лаких голова у контрама, па је предност расла да би све било јасно у 51. минуту када су рукометаши Сивца повели са 22:15 и ту предност одговорном игром сачували до краја сусрета. Најефикаснији играч у екипи победника био је Витомир Калић који је постигао 7 голова. Сивац 69 је први на табели Прве лиге са свих 18 бодова, а у наредном колу пред својим навијачима дочекује Херцеговину из Сечња.

Обрадовале су и младе црвеначке рукометашице. Наиме, екипа Лаки је у 9. колу прволигашког првенства на гостовању у Фекетићу, са домаћином Јадраном играла нерешено 23:23. Биле су рукометашице Јадрана ближе победи, у финиш сусрета су ушле са три гола предности јер је резултат гласио 23:20, но голом Милане Јововић и са два поготка Драгане Радуловић екипа Лаки стиже до бода. Након овог кола Лаки заузима девето место на табели са 6 бодова, а у наредном колу дочекују екипу Спартака из Дебељаче.

Победом у 16. колу првенства у Српској лиги група Војводина Хајдук 1912 је надомак титуле јесењег првака. Куљани су на гостовању у Зрењанину победили екипу Радничког са 1:0. Колико су домаћини трвд орах говори и податак да су пре сусрета са Хајдуком само једну утакмицу изгубили. Но, према обичају, фудбалери Хајдука су играли чврсто, стрпљиво и као плод такве игре дошла је победа. Тренутак одлуке догодио се у 61. минуту када је нападач Хајдука Страхиња Илић директно из корнера савладао голмана Радничког и тако донео победу својој екипи. Хајдук 1912 је први на табели Српске лиге група Војводина са 41 освојеним бодом, а у последњем колу јесењег дела првенства Куљани дочекују екипу Вршца уверени да ће терен напустити јао јесењи прваци.

Фудбалери Црвенке су у 14. колу првенства у Војвођанској лиги група север на гостовању у Таванкуту изгубили од домаћина Таванкута са 1:0. Црвенчани су у првом полувремену били бољи, створили пар полуприлика, а најбољу је имао Кулић када је кренуо сам ка голману домаћих, но није био прецизан. У другом делу лопта више у поседу фудбалера Црвенке, али без прилика. Детаљ који је одлучио сусрет збио се у 60. минуту, када је из слободног ударца са око 30 метара играч Таванкута упутио лопту пред гол Црвенке, она пада у петерац, нико је не избија и лопта завршава у мрежи Црвенке. Фудбалери Црвенке су једанаести на табели са 15 бодова, а у наредном колу дочекују Бачку из Пачира.

Четрнаесто коло првенства у Сомборској подручној лиги обележио је општински дерби одигран у Кули на Гедеру. Снаге су одмерили домаћин Кула и Липар. Славила је Кула са 2:1. У првом полувремену Липарчани бољи и голом Ковача тај део игре решавају у своју корист. У другом делу захваљујући опредељењу Липарчана да чувају резултат фудбалери Куле су преузели иницијативу и головима Јањића и Давидовића стижу до победе. Русин из Руског Крстура је на гостовању у Товаришеву са домаћином Војводином играо нерешено 1:1, док је четврти наш представник Полет у Сивцу победио Радничког из Раткова са 2:1. Русин је други на табели са 27 бодова, Кула осма са 20, док је Полет четрнаести, а Липар петнаести са по 9 бодова. У последњем колу јесењег дела првенства на програму је нови општински дерби: у Липару ће се састати Липар и Полет из Сивца, Русин у Руском Крстуру дочекује Херцеговца из Гајдобре, а Кула иде у госте екипи Будућности у Параге.