Sportski rezultati proteklog vikenda

Odgovor na “Otvoreno pismo” koje je uputio KUD Kruščić
16. novembra 2018.
3. decembra 2018.

Rukometaši Crvenke su načinili pravo iznenađenje, jer su u susretu 8. kola prvenstva u Super B ligi pobedili Lavove iz Bačke Palanke sa 24:21, poluvreme 11:10. Ova pobeda „veverica“ je iznenađenje zbog činjenice da su, kao poslednjeplasirani igrali protiv vodeće ekipe u ligi, da su nastupili bez povređenih kapitena Ivića i Račića, a u timu nije bilo ni Stokanića. No, svi ovi hendikepi nisu sputali igrače Crvenke da sjajnom igrom u odbrani omoguće lake golove, pre svih brzonogom Švelji. Najefikasniji igrač u ekipi Crvenke bio je Šveljo koji je postigao 8, a efikasan je bio i Egić sa 7 golova. Crvenka je jedanaesta na tabeli sa 5 bodova, a u narednom kolu ide u goste Vrbasu.

U derbiju jeseni u Prvoj ligi Srbije grupa sever Sivac 69 je u Crvenki deklasirao Jabuku, pobedivši je sa 26:19, poluvreme 13:11, a ovim trijumfom Sivčani su praktično obezbedili titulu jesenjeg prvaka i načinili veliki korak ka krajnjem cilju – plasmanu u Super ligu. U prvom poluvremenu izabranici Branka Žeželja su igrali pomalo u grču, svesni značaja susreta, ali raspoloženi Kalić i Kopanja, uz standardno dobrog golmana Bogojevića su ekipu Sivca na odmor odveli sa dva gola prednosti. U drugom poluvremenu, sjajna igra u odbrani krunisana je sa nekoliko lakih golova u kontrama, pa je prednost rasla da bi sve bilo jasno u 51. minutu kada su rukometaši Sivca poveli sa 22:15 i tu prednost odgovornom igrom sačuvali do kraja susreta. Najefikasniji igrač u ekipi pobednika bio je Vitomir Kalić koji je postigao 7 golova. Sivac 69 je prvi na tabeli Prve lige sa svih 18 bodova, a u narednom kolu pred svojim navijačima dočekuje Hercegovinu iz Sečnja.

Obradovale su i mlade crvenačke rukometašice. Naime, ekipa Laki je u 9. kolu prvoligaškog prvenstva na gostovanju u Feketiću, sa domaćinom Jadranom igrala nerešeno 23:23. Bile su rukometašice Jadrana bliže pobedi, u finiš susreta su ušle sa tri gola prednosti jer je rezultat glasio 23:20, no golom Milane Jovović i sa dva pogotka Dragane Radulović ekipa Laki stiže do boda. Nakon ovog kola Laki zauzima deveto mesto na tabeli sa 6 bodova, a u narednom kolu dočekuju ekipu Spartaka iz Debeljače.

Pobedom u 16. kolu prvenstva u Srpskoj ligi grupa Vojvodina Hajduk 1912 je nadomak titule jesenjeg prvaka. Kuljani su na gostovanju u Zrenjaninu pobedili ekipu Radničkog sa 1:0. Koliko su domaćini trvd orah govori i podatak da su pre susreta sa Hajdukom samo jednu utakmicu izgubili. No, prema običaju, fudbaleri Hajduka su igrali čvrsto, strpljivo i kao plod takve igre došla je pobeda. Trenutak odluke dogodio se u 61. minutu kada je napadač Hajduka Strahinja Ilić direktno iz kornera savladao golmana Radničkog i tako doneo pobedu svojoj ekipi. Hajduk 1912 je prvi na tabeli Srpske lige grupa Vojvodina sa 41 osvojenim bodom, a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Kuljani dočekuju ekipu Vršca uvereni da će teren napustiti jao jesenji prvaci.

Fudbaleri Crvenke su u 14. kolu prvenstva u Vojvođanskoj ligi grupa sever na gostovanju u Tavankutu izgubili od domaćina Tavankuta sa 1:0. Crvenčani su u prvom poluvremenu bili bolji, stvorili par poluprilika, a najbolju je imao Kulić kada je krenuo sam ka golmanu domaćih, no nije bio precizan. U drugom delu lopta više u posedu fudbalera Crvenke, ali bez prilika. Detalj koji je odlučio susret zbio se u 60. minutu, kada je iz slobodnog udarca sa oko 30 metara igrač Tavankuta uputio loptu pred gol Crvenke, ona pada u peterac, niko je ne izbija i lopta završava u mreži Crvenke. Fudbaleri Crvenke su jedanaesti na tabeli sa 15 bodova, a u narednom kolu dočekuju Bačku iz Pačira.

Četrnaesto kolo prvenstva u Somborskoj područnoj ligi obeležio je opštinski derbi odigran u Kuli na Gederu. Snage su odmerili domaćin Kula i Lipar. Slavila je Kula sa 2:1. U prvom poluvremenu Liparčani bolji i golom Kovača taj deo igre rešavaju u svoju korist. U drugom delu zahvaljujući opredeljenju Liparčana da čuvaju rezultat fudbaleri Kule su preuzeli inicijativu i golovima Janjića i Davidovića stižu do pobede. Rusin iz Ruskog Krstura je na gostovanju u Tovariševu sa domaćinom Vojvodinom igrao nerešeno 1:1, dok je četvrti naš predstavnik Polet u Sivcu pobedio Radničkog iz Ratkova sa 2:1. Rusin je drugi na tabeli sa 27 bodova, Kula osma sa 20, dok je Polet četrnaesti, a Lipar petnaesti sa po 9 bodova. U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva na programu je novi opštinski derbi: u Liparu će se sastati Lipar i Polet iz Sivca, Rusin u Ruskom Krsturu dočekuje Hercegovca iz Gajdobre, a Kula ide u goste ekipi Budućnosti u Parage.